اخبار »

دوره جستجو و نجات سوانح شهری در زنجان برگزار شد

دوره جستجو و نجات سوانح شهری در زنجان برگزار شد

معاون امداد نجات هلال احمر استان زنجان گفت: دوره جستجو و نجات در سوانح شهری استان زنجان به مدت چهار روز در زنجان برگزار شد.

نویسنده: هلال احمر استان زنجان/شنبه, 07 بهمن,1396/دسته ها: اخبار عمومی

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان زنجان عنوان کرد: امداد گران دوره هایی مانند مقدمات جستجو و نجات در آورا،تجهیزات نجات در آوار،هدایت عملیات جستجو،علامت گذاری،ملاحظات فوریتهای پزشکی آوار و کار عملی جستجو و نجات در آوار را انجام دادند.

آقاجانلو به اهداف برگزاری این دوره اشاره کرد و افزود: این دوره ها در راستای ارتقاء آمادگی نیروهای جستجو و نجات سوانح شهری برگزار شده که این نیروها با انجام دوره های عملی با تجهیزات و عملکرد در شرایط حساس آشنا شده اند.

وی تصریح کرد: نیروهای جستجو و نجات استان زنجان در این دوره ها با دستگاه زنده یاب صوتی، تصویری ،حرارتی، امواج و رادار آشنایی کامل پیدا کرده اند که در پایان دوره با استفاده از سگ های جستجو گر عملیات جست و جو را انجام داده اند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان زنجان با بیان اینکه برای ارتقاء توانمندیهای نیروهای جستجو و نجات سوانح شهری همه دوره های به صورت عملی برگزار شده است، اضافه کرد: این نیرو ها توانستند با تجهیزات سبک،نیمه سنگین و سنگین جستجو و نجات آشنا شوند.

آقاجانلو به روش های جستجو در ساختمان اشاره کرد و تاکید کرد: نیروهای جستجو و نجات این اداره با برنامه ریزی مقدماتی عملیات، ارتباطات،تخلیه اضطراری،ارزیابی کنترل صحنه حادثه،شنایی و پیشگیری از عوامل خطرناک،ارزیابی سازه ای از جمله اقداماتی بود که نجات گران در طول چهار روز این دوره ها را طی کردند.

This is trial version.
Print

تعداد نمایش ها (53)/نظرات (0)

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x