اخبار »

نماینده صلیب سرخ آلمان و مسئول طرح آموزش‌های آنست:سگ‌های زنده‌یاب، بلافاصله بعد از تیم ارزیاب به مناطق زلزله‌زده اعزام می‌شوند

نماینده صلیب سرخ آلمان و مسئول طرح آموزش‌های آنست:سگ‌های زنده‌یاب، بلافاصله بعد از تیم ارزیاب به مناطق زلزله‌زده اعزام می‌شوند

نماینده صلیب سرخ آلمان و مسئول طرح آموزش‌های آنست گفت: سگ‌های زنده‌یاب، بلافاصله بعد از تیم ارزیاب به مناطق زلزله‌زده اعزام می‌شوند.

نویسنده: هلال احمر استان زنجان/شنبه, 15 اردیبهشت,1397/دسته ها: اخبار عمومی

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
وی ادامه داد: این تمرینات برای تبادل تجربه بین اعضای جمعیت‌ها است و باعث می‌شود که مربیان سگ، آموزش‌های خود را با تجارب بیشتری ارائه دهند؛ در واقع سگ‌های جستجو و نجات و واحدهای آنست هلال‌احمر یک قسمت از مجموعه عملیات نجات را شامل می‌شود و در عین حال از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. از این‌رو باید همیشه مورد توجه باشد.
هافمن با اشاره به این‌که بعد از وقوع بلایایی مثل زلزله، اولین قدم نجات افرادی است که زیر آوار گرفتار شده‌اند، افزود: نقش سگ‌های جستجو و نجات بعد از وقوع زلزله بسیار پررنگ می‌شود ولی این بخشی از عملیات نجات است؛ به عبارتی، برای نجات بازماندگان بلایای طبیعی باید از چند جهت ورود کرد و سگ‌های آنست فقط یکی از مولفه‌های بسیار مهم به شمار می‌رود.
نماینده صلیب سرخ آلمان خاطرنشان کرد: در زلزله کرمانشاه، تیم‌های آنست در اسرع وقت برای پیدا کردن افراد محبوس در آوار به منطقه فرستاده شدند و خوشبختانه باعث شد که چند نفر زنده بیرون کشیده شوند. البته جستجوی سگ‌های آنست اولین قدم بعد از اقدامات تیم‌های ارزیاب است و مراحل بعدی، اقداماتی از جمله آواربرداری و اقدامات اولیه پزشکی را شامل می‌شود.
برای هر استان، دو قلاده سگ جستجو و نجات تامین شده است
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: برای هر استان، دو قلاده سگ جستجو و نجات به همراه دو مربی تامین شده است.
This is trial version.
Print

تعداد نمایش ها (20)/نظرات (0)

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x