اخبار »

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان خبر داد: افتتاح مرکز جامع توان‌بخشی در زنجان

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان خبر داد: افتتاح مرکز جامع توان‌بخشی در زنجان

مدیرعامل جمعیت هلال‌‌احمر استان زنجان اظهار کرد: مرکز جامع توانبخشی استان زنجان به زودی افتتاح خواهد شد.

نویسنده: هلال احمر استان زنجان/شنبه, 22 اردیبهشت,1397/دسته ها: اخبار عمومی

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
وی با بیان اینکه مرکز واکنش سریع تنها در مرکز استان تشکیل شده بود، تصریح‌کرد: ولی امسال با تلاش‌های انجام شده این مراکز در شهرستان‌های خدابنده و ابهر نیز تشکیل شد تا در مواقع بحران به خدمت گرفته شود.
میرزایی ادامه داد: جمعیت هلال‌احمر جمعیتی است که فارغ از مسائل سیاسی و قومیتی و مذهبی مشغول به خدمات‌رسانی به اقشار آسیب دیده است و این خدمات نه تنها در سطح کشور بلکه در سطح پایگاه‌های خارج از کشور نیز ارائه می‌شود.
این مسئول با اشاره به برخی از حوادث سال گذشته از جمله زلزله کرمانشاه و سانحه سقوط هواپیما خط هوایی یاسوج - تهران، خاطر نشان کرد: جمعیت هلال احمر استان در هر دو حادثه تاسف‌انگیز از طریق ستاد مرکزی برای خدمت‌رسانی به منطقه آسیب دیده فراخوانده شد و در حادثه زلزه کرمانشاه نیروهای ما قریب به 16 روز در این منطقه به خدمت رسانی مشغول بودند.
میرزایی افزود: در حادثه سقوط هواپیما تهران _یاسوج نیز به دلیل مجهز بودن نیروهای امداد کوهستان جمعیت هلال‌احمر استان، نیروهای ما به منطقه اعزام شدند و در دمای منفی 14 در روز و منفی 30 درجه در شب‌‌ها به کشف و جمع‌آوری پیکرها و انتقال آن به پایین اقدام کردند.
مدیرعامل جمعیت هلال‌‌احمر استان زنجان با اشاره به کمک‌های مردمی در زلزله کرمانشاه، گفت: مردم استان زنجان همچون گذشته حس نوع دوستی خود را نشان دادند و بالغ بر 280 میلیون تومان کمک نقدی و بیش از 7 میلیارد تومان کمک غیر نقدی را به جمعیت هلال‌احمر هدیه کردند تا به مناطق زلزله زده ارسال شود.
وی تصریح کرد: سال گذشته در سطح استان نیز در چند مرحله سیل در روستاهای شهرستان خدابنده و ماه‌نشان رخ داد که جمعیت هلال احمر در این شرایط حضور یافت و به امداد رسانی پرداخت.
میرزایی با اشاره به اینکه باید بپذیریم که در یک کشور حادثه‌خیز زندگی می‌کنیم، گفت: هر چه قدر بیشتر مردم نسبت به آموزش‌های امدادی و کمک‌های اولیه آگاهی داشته باشند در شرایط نامناسب راحت‌تر می‌توانند به امداد‌رسانی بپردازند و قطعا در این شرایط آسیب‌ها در این زمینه کاهش می‌یابد از همین رو است که توجه به آموزش‌های امدادی و همگانی اهمیت پیدا می‌کند.
این مسئول خاطر نشان کرد: سال گذشته بالغ بر 204 روستا از آموزش‌های امدادی و همگانی برخوردار شدند و همچنین کارمندان بالغ بر 89 دستگاه اجرایی توسط مربیان جمعیت هلال‌احمر آموزش دیدند و در دیدار اعضای هلال احمر با نماینده ولی فقیه در استان بنا شد که این جمعیت از طریق مساجد و کانون‌های بسیج، آموزش‌های امدادی خود را گسترش دهد.
وی خاطر نشان کرد: سال گذشته در قالب طرح قادر نیز بالغ بر 13 هزار خانوار به صورت چهره به چهره از آموزش‌های امدادی برخوردار شدند و آموزش‌های امدادی در قالب 7 مرحله به این خانوار آموزش داده شد.
این مسئول خاطر نشان کرد: امسال نیز مرکز جامع توانبخشی استان زنجان افتتاح خواهد شد تا به جمعیت هدف خود خدمات‌رسانی کند.
This is trial version.
Print

تعداد نمایش ها (112)/نظرات (0)

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x