اخبار »

مرکز جامع توان‌بخشی هلال احمر استان زنجان افتتاح شد

مرکز جامع توان‌بخشی هلال احمر استان زنجان افتتاح شد

مرکز جامع توان‌بخشی استان زنجان همزمان با هشت استان دیگر و از طریق ویدئو کنفرانس با حضور مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان ، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت ، مدیرکل مدیریت بحران استان ، فرماندار زنجان ، معاون سیاسی و امنیتی ومعاون برنامه ریزی فرمانداری وجمعی ازاساتید و دانشجویان کار درمانی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان افتتاح شد.

نویسنده: هلال احمر استان زنجان/چهارشنبه, 26 اردیبهشت,1397/دسته ها: اخبار عمومی

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
وی با بیان اینکه مراکز توان‌بخشی با پیشگامی هلال احمر و کمک خیران برای ارائه خدمات به جامعه معلولان راه‌اندازی می‌شود، تصریح کرد: باید از افراد به ویژه مسؤولان هلال احمر برای فراهم کردن چنین امکاناتی تقدیر شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی ابراز امیدواری کرد، با فراهم شدن امکانات در مراکز توان‌بخشی مردم موفق به دریافت خدمات مورد نیاز خود شده و مشکلات کاهش یابد.
همچنین فرماندار زنجان با اشاره به اقدامات انجام شده توسط ارگان‌های مختلف برای بهبود خدمات ارائه شده به جامعه هدف گفت: باید شرایطی فراهم شود تا معلولان در کنار نیازهای جسمانی آموزش‌های مورد نیاز در حوزه اولویت‌های زندگی خود را دریافت کنند.
رضا عسگری مناسب سازی محیط‌های شهری را از جمله وظایف وزارت کشور برای کمک به ارتقای زندگی شهروندی از جمله معلولان دانست و افزود: تحقق این مهم نیازمند هماهنگی بین دستگاه‌های مختلف است.
وی بهبود شرایط زندگی برای معلولان را نیازمند همراهی همگانی اعلام و تصریح کرد: آگاهی بخشی از راه‌کارهای کمک به مردم برای همراهی در بهبود زندگی جامعه هدف است.
فرماندار زنجان از کنترل شدن بیماری‌های منجر به بروز معلولیت در کشور خبر داد و گفت: این مهم با اجرای برنامه‌های مختلف از جمله آموزش، ایمن‌سازی و سایر اقدامات مورد نیاز محقق شده است.
شهرام‌ میرزایی در حاشیه افتتاح نخستین مرکز توانبخشی استان اظهار داشت: مرکز جامع توانبخشی شهید چمران استان زنجان توسط ریاست محترم مجلس همزمان با هشت مرکز دیگر افتتاح شد.
وی با بیان اینکه مرکز توانبخشی زنجان از سال 72 شروع به کار کرده بود و خدمات از قبیل فیزیوتراپی، اروتوپدی فنی از قبیل ساخت ارتز و پروتز و کفش طبی ارائه می ‌داد، خاطرنشان کرد: سال قبل مذاکراتی با مرکز شد که مجوز مرکز جامع را کسب کنیم و خدمات این مرکز را اضافه‌تر کنیم.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: خدمات گفتار درمانی، کار درمانی و شنوایی سنجی به این مرکز اضافه شد و می‌تواند خدمات گسترده‌تری را در سطح استان ارائه دهد.
وی مساحت این مرکز را یک هزار و 700 متر مربع عنوان کرد و گفت: کارشناسان و کسانی که در این مرکز کار می‌کنند بالای 25 سال سابقه دارند و از مهارت بالاتری برخوردار هستند.
میرزایی در ادامه گفت: این مرکز برای استفاده و ارائه خدمت برای کسانی مهیا شده است که اختلالات جسمی و روانی دارند و بعد از مراجعه به این مرکز تمام کارهای درمان را انجام می‌دهند.
وی گفت: این مرکز همواره به مردم استان‌های هم‌جوار همانند استان کردستان‌ و آذربایجان شرقی ارائه خدمات داده است.
This is trial version.
Print

تعداد نمایش ها (153)/نظرات (0)

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x