اخبار »

معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان زنجان خبر داد:

معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان زنجان خبر داد:

آماده‌باش تیم سیلاب هلال‌احمر تا پایان بارندگی

نویسنده: هلال احمر استان زنجان/یکشنبه, 06 خرداد,1397/دسته ها: اخبار عمومی

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان زنجان گفت: تیم امداد و سیلاب جمعیت هلال‌احمر تا پایان بارندگی‌های بهاره برای امدادرسانی در آب‌گرفتگی‌های احتمالی آماده‌باش است.
غفور آقاجانلواظهار کرد: بارندگی‌های چند روز اخیر باعث آب‌گرفتگی برخی خانه‌های روستایی در شهرستان‌های ماهنشان و زنجان شد و متعاقب آن، تیم امداد و سیلاب جمعیت هلال‌احمر به روستای میان‌دره از منطقه دندی و روستاهای تهم، گلوجه، بهرام‌بیک و کلکش از منطقه تهم اعزام شدند.
این مسئول با اشاره به این‌که تیم مذکور، به تخلیه آب از منازل آب‌گرفته مبادرت ورزیدند، ادامه داد: 25 نفر از اعضای تیم سیلاب جمعیت هلال‌احمر در قالب 6 تیم به همراه خودروی کمک‌دار به این مناطق اعزام شدند و اقدامات لازم در خصوص تخلیه آب منازل 43 خانوار روستایی مشتمل بر 241 نفر را انجام دادند.
وی با بیان این‌که یک خانوار در روستای میان‌دره به علت آب‌گرفتگی شدید منزل، لوازم زیستی مورد نیاز خود را از جمعیت هلال‌احمر استان دریافت کردند، افزود: ارائه آموزش‌های امدادی به نیروها و اعضای جمعیت هلال‌احمر از افزایش تلفات جانی در حوادث طبیعی و غیرطبیعی می‌کاهد و تیم‌های امداد سیلاب هلال‌احمر به محض دریافت خبر به مناطق سیل‌زده استان زنجان اعزام می‌شوند.
آقاجانلو با بیان این‌که خوشبختانه در این مناطق تلفات انسانی گزارش نشده است، خاطرنشان کرد: نجاتگران هلال‌احمر، تسکین‌دهندگان آلام بشری هستند و حضور آن‌ها آرامش را برای مردم به ارمغان می‌آورد. این در حالی است که عوامل امداد و نجات سیلاب به محض حضور در روستاهای سیل‌زده، بلافاصله عملیات امدادرسانی ازقبیل تخلیه آب و انتقال افراد ساکن در منازل تخریب شده به منازل دیگر روستاییان را انجام دادند.
This is trial version.
Print

تعداد نمایش ها (33)/نظرات (0)

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x