اخبار »

امدادگران هلال احمر زنجان به 3 هزار 588 مسافر امدادرسانی کردند

امدادگران هلال احمر زنجان به 3 هزار 588 مسافر امدادرسانی کردند

نویسنده: آرین نوین رایانه/یکشنبه, 17 فروردین,1393/دسته ها: اخبار عمومی

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

طاهری:

امدادگران هلال احمر زنجان به 3 هزار 588 مسافر امدادرسانی کردند

زنجان - خبرگزاری مهر: مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان از امدادرسانی امدادگران این جمعیت به 3 هزار و 588 نفر مسافر نوروزی در قالب 260 مورد عملیات امدادی خبر داد.

علی طاهری در گفتگو با خبرنگار مهر،  افزود: هلال احمر این استان از زمان آغاز تا پایان طرح نوروزی ˈ26 اسفند 92 تا 16 فروردین ماه سالجاری به  204 مورد حادثه مختلف رخ داده  امداد رسانی  کرده اند که 59 مورد این حوادث جاده ای ، 10 مورد آن گرفتاری در میان برف و کولاک، سه مورد آن سوانح شهری و صنعتی ، یک مورد آن کوهستانی و 131 مورد مابقی نیز مراجعه حضوری فرد آسیب دیده به پایگاه ها بود.

وی ، با بیان اینکه تعداد مصدومان و فوتی های ناشی از این حوادث را 953 نفر اعلام کرد و ادامه داد:  804 نفر مصدومان بطور سرپایی در محل حادثه خدمات امدادی و درمانی دریافت کردند، 52 نفر آنان به بیمارستان منتقل شدند، شش نفر در صحنه فوت کرده بود و 91 نفرشان نیز جهت دریافت خدمات درمانی ، مراجعه حضوری به پایگاه ها داشتند.

طاهری ، افزود: همچنین در طول این مدت 907 مسافر گرفتار آمده در برف و کولاک نیز توسط جمعیت هلال احمر این استان به محل های امن و مطمئن انتقال و بطور موقت اسکان داده شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان تعداد عملیات های انجام شده ازسوی نیروهای امداد و نجات این استان در طول این مدت را 260 مورد و تعداد نیروهای عملیاتی را 947 نفر عنوان کرد و گفت: همچنین دو مورد عملیات امداد هوایی و 43 مورد عملیات رهاسازی انجام شد و 88 مورد نیز آمبولانس به محل حوادث رخ داده اعزام گردید.

طاهری افزود: در طول اجرای طرح نوروزی، 14 پایگاه ثابت و سیار این جمعیت با بیش از یکهزار و 220 نفر نجات گر و امدادگر بطور روزانه همکاری کردند.
 


مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان با بیان اینکه 21 پایگاه ایمنی و سلامت راهنمایی مسافران نوروزی افزود: 78 هزار و  425 نفر مسافر به این تعداد پایگاه مراجعه کردند.

طاهری افزود: 900 نفر از دواطلبان جوان جمعیت هلال احمر استان زنجان در این طرح مشارکت کرده اند.

This is trial version.
Print

تعداد نمایش ها (641)/نظرات (0)

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x